Metu Trail Run

Ritim Blog’a artık kendi adresinden ulaşılıyor. Bu yazıya yeni adresi olan aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://ritimblog.com/2014/04/09/metu-trail-run/

Yorum bırakın

2 Yorum

 1. Sümbül Haşhaş

   /  21/04/2014

  Merhaba,
  İznik ultra Maratonunda eşim Hüseyin Haşhaş’ın 130K finish anında mutluluktan yere yığıldığı anda onu destekleyen sesin sahibi sizmişsiniz. Eşim siz olduğunuzu daha sonra belirtti. Tanışamadık. Yüzyüze teşekkür edemeyince buradan paylaşmak şart oldu.

  Eşim beni sürekli koşu hakkında motive eder. Bende kulak tıkardım. Yapabilir miyim? Ama ben düztabanım koşamam ki, ben 30 sn koşuda kesiliyorum eşimse 130K ya hazırlanıyor ve saatlerce koşuyor onun gibi olamam, onun kadar disiplinli olabilir miyim? vs. vs. İnsan bir başlarsa pek çok korku yaratır ya işte onlardan bende bolca vardı.

  1 ay kadar önce düzenli yürüyüşlerime ufaktan 1-2 dk koşu eklediğimi ama çok yorulduğumu eşime anlattım. O ise sitenizden ve yeni başlayanlar için yazınızdan bahsetti. Sanırım beni harekete geçirmek için dış güç gerektiğini biliyordu. Anlatımınızdan, içtenliğinizden gerçekten çok keyif aldım, çok bilgi edindim. Önerdiğiniz 5K programını görünce cesaret gelmiş olmalı ki bu program yapılabilir aslında moduna girdim. Hüseyin’de koşu partnerim oluverdi. Benim koşumla ısınıyor sonra o kendi koşusuna devam ediyordu. Böylece resmen başladım.

  Programa tam uyamamanın verdiği vicdan azabıyla 2 hafta önce pazar sahile gittim 75 dk koştum yürüdüm. Hüseyin dün akşam sahil koşumun 11,2 K olduğunu söyleyince inanamadım. ‘Nasıl yani 11,2 km? Ama ben asla 11,2 km koşamam hatta yürüyemem ki’ dedim. Daha dün öğlen saatlerinde İznik’te, Çekmeköy’de, Bozcaada’da 10K koş diyenlere ben 10K koşamam diyordum. 5K dan bahsederken bir şekilde 11,2 K bu benim için mucize gibi bir şey. Hatta o kadar çok yapamam duygusuna karşı bu benim için için kesinlikle bir MUCİZE.

  Bu kadar koşmuş olmamın şaşkınlığıyla tanışmak için karşılaşabileceğimiz bir sonraki yarışı bekleyemedim. Yeni başlayanları önemseyip, zaman ayırıp bu kadar detaylı yazılar hazırlamanız hakikaten müthiş bir şey. Cesaret verici oldu. Gerçekten çok teşekkür ederim. Yazılarınız dış ses oldu 🙂

  Cevapla
 1. 2014 özeti ve 2015′e bakış | Ritim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: