Dailymile Weekly Resolution

Dailymile Weekly Resolution screen capture - distance and time

mesafe ve zaman görünümü (distance and time view)

Dailymile Weekly Resolution screen capture - only distance

sadece mesafe görünümü (only distance view)

For English please click…

Dailymile Haftalık Ayrıştırma Eklentisi

weekRes128Bu eklenti Dailymile‘ın ara yüzüne sadece ufak bir dokunuş. Biliyorsunuz, profil sayfalarının en üstünde haftalık toplam antrenman sayısı, toplam mesafe, zaman ve kalori bilgileri yer alıyor. Ancak eğer birden çok spor dalında antrenman yapıyorsanız ya da böyle çalışan çok arkadaşınız varsa profil sayfalarında spor dallarına ayrıştırılmış veriler göremiyorsunuz. Ben de, “madem bu veri var o zaman bunları profil sayfalarında görmeliyiz” diye düşündüm.

Başlangıçta haftalık antrenman grafiğinden mesafe bilgisini ayıklayıp görüntülüyordum. Eklentiyi kullanan bazı kullanıcılar zaman bilgisini de görmek istediklerini belirttiler. Ben de 1.0.1 sürümünde bir API çağrısı ve seçenekler sayfası ekledim. Artık seçenekler sayfasını kullanarak sadece ayrıştırılmış mesafe mi yoksa hem mesafe hem zaman bilgisini mi görmek istediğinizi belirtebiliyorsunuz.

Google Chrome yerine Firefox kullanan kullanıcılar için de neredeyse aynı kodu kullanarak Greasemonkey kullanıcı betikleri (script) hazırladım. Greasemonkey bir Firefox eklentisi ve kullanıcılar tarafından hazırlanmış betikleri ilgili web sayfalarında çalıştırıyor. Firefox kullanıyorsanız ve bu eklentinin yaptığından faydalanmak istiyorsanız önce Greasemonkey eklentisini kurmalı ardından da kullanıcı betiğini etkin hale getirmelisiniz. Bunun nasıl yapılacağını aşağıda okuyabilirsiniz.

Eklenti ve kullanıcı betiği tamamen ücretsiz. Lütfen kullanın ve geri bildirimde bulunun. Hızla ve basitçe ortaya koyulduğundan muhakkak hatası, eksiği veya düzeltilmesi gereken yanları vardır.

Herkese iyi antrenmanlar.

Google Chrome tarayıcısı için yöntem:
Google-Chrome-logoEklentiyi yüklemek için şu bağlantıdaki sayfayı ziyaret edip sağ üst köşedeki “Chrome’a Ekle” (Add To Chrome) düğmesini tıklayın. Kurulum tamamlandıktan sonra Chrome’un menüsünden Araçlar > Eklentiler (Tools > Extensions) yolu ile ulaşacağınız eklentiler sayfasında eklentiyi bulup altındaki “Seçenekler” (Options) bağlantısını tıklayın. Sadece mesafeyi görmek için üstteki, hem mesafeyi hem de zamanı görmek için alttaki seçeneği işaretleyip “Save” (Kaydet) düğmesini tıklayın. Sonrasında http://www.dailymile.com/people/kullanici gibi profil sayfalarında ayrıştırılmış veri barını görebilirsiniz.

Firefox – Greasemonkey kullanıcı betiği için yöntem:
downloadÖnce şu adrese gidip Greasemonkey eklentisini kurmak için “Firefox’a Ekle” (Add To Firefox) düğmesini tıklayın. Eklenti kurulduktan sonra sadece mesafe için şu hem mesafe hem zaman için şu adresi ziyaret edip “Kur” (Install) düğmesini kullanarak betikleri kurabilirsiniz. Her ikisi aynı anda etkinleştirilirse her iki bar da görüntülenir ancak gereksiz fazlalık yaratacaktır.

—————————————————————————-
In English

Dailymile Week Resolution

weekRes128This is a little touch to Dailymile interface. You know Dailymile profile pages show weekly total count of workouts, total km, time and calories on top. But if you or your friends are doing workouts in different sports you cannot see the resolution of the distance and time of those sports. So I think if we have the data we should see it in profile pages.

At first I only extract the resolution of distance data from the weekly graph. Then some users ask for the time resolution. So I added an API call and an options page to the extension in version 1.0.1. Now you can choose what you want to see in the resolution bar by using the options page.

For users who do not use Google Chrome, instead using Firefox, I prepared two Greasemonkey userscripts. Greasemonkey is a Firefox extension which can execute userscripts in appropriate web pages. If you are using Firefox and want to have resolution data in profile pages you first should install Greasemonkey extension to Firefox and then install the userscripts. You can find some instructions below.

It is free. It is developed very fast and simple. So certainly it has defects, missing features or faults. Feel free to use and give feedback please. Have good workouts…

Instructions for Chrome Extension:
Google-Chrome-logoTo install the extension visit this page and click “Add To Chrome” button. After installation click Chrome main menu icon and select Tools > Extensions. In the extensions page find the extension and click “Options” link. In options page select your option and click “Save”. Now you will see the data bar of your selection when you visit profile pages like http://www.dailymile.com/people/username

Instructions for Greasemonkey Userscript in Firefox:
downloadFirst to install Greasemonkey visit this link and click “Add To Firefox”. After the installation of extension for only distance visit this page and for distance and time data visit this page. In the the selected page click “Install” to install the userscript. If you install both of them they will work but the pages will be crowded.

Yorum bırakın

4 Yorum

 1. Selam,

  Bu eklenti artık bende yanlış gösteriyor. Ayrıştırmadan tüm kayıtları others altında gösteriyor. Firefox da normal, chrome sorunlu

  Cevapla
  • mertderman

    /  29/05/2013

   versiyon 1.0.5 mi? bir iki ekran görüntüsü iletebilir misin bana eposta ile?

   Cevapla
  • mertderman

    /  06/06/2013

   Sanırım dailymile html’inde değişiklik olmuş. 1.0.6 sürümü ile sorun düzeldi…Teşekkürler

   Cevapla
 1. Dailymile için Chrome Eklentisi « Ritim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: